| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Push In, Spring |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -60 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 600 V |
| RoHS | Compliant |
| Color | Gray |
| Number of Positions | 4 |
| Connection Method | Spring Cage |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 12 AWG |
| Voltage Rating (IEC) | 500 V |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$2.69667
Ext.Price$2.69667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.69667 | $2.69667 |
